اخبار کوتاه

مدیر جهاد کشاورزی فریدونکنار خبر داد : ثبت نام 34 نفر از متقاضیان دریافت تسهیلات رونق اقتصادی

1396/07/18

ثبت نام 34 نفر از متقاضیان دریافت تسهیلات رونق اقتصادی

مدیر جهاد کشاورزی فریدونکنار با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد 34 نفر از متقاضیان دریافت تسهیلات رونق اقتصادی در سامانه بهین یاب ثبت نام کردند، افزود: 18 نفر از متقاضیان به مبلغ چهل و سه میلیارد ریال مورد تائید کارگروه استانی قرار گرفته است.

محمدرضا ضیائی با بیان اینکه توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی، کاهش ضایعات محصولات کشاورزی، ایجاد ارزش افزوده در بخش کشاورزی، افزایش سطح درآمد روستاییان، بالابردن بهره وری بخش کشاورزی و افزایش سهم اشتغال صنعتی در مناطق روستایی را به همراه دارد، گفت: توسعه صنایع تبدیلی و مدرن سازی کارخانه های شالیکوبی نقش موثری در فرآیند توسعه روستایی ایفا می کند.

مدیر جهاد کشاورزی فریدونکنار خاطرنشان کرد: در راستای حمایت دولت تدبیر و امید از تولید کنندگان بخش کشاورزی و حمایت از رونق اقتصادی و با تلاش ها و پیگیری های مجدانه مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان 34 نفر از متقاضیان دریافت تسهیلات، به مبلغ 143 میلیارد و 920 میلیون ریال از طریق سایت بهین یاب ثبت نام کردند که از این میزان 18 نفر از متقاضیان به مبلغ 43 میلیارد ریال مورد تائید کارگروه استانی قرار گرفته است و مابقی نیز در جلسات آتی کارگروه استانی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

وی افزود: تسهیلات مذکور به شالیکوبی داران، مرغداران، دامداران و گلخانه داران این شهرستان پرداخت خواهد شد. گفتنی است در حال حاضر 62 واحد شالیکوبی در این شهرستان فعالیت دارند که از این تعداد 19 واحد مدرن و مابقی نیمه مدرن و سنتی هستند.

برو به بالا