اخبار کوتاه

مدیرکل پست مازندران خبر داد : اجرای پروژه سیماک در مازندران/ ساری، قائمشهر و محمودآباد پایلوت هستند/آمادگی اجرا در فریدونکنار

1396/07/18

اجرای پروژه سیماک در مازندران/ ساری، قائمشهر و محمودآباد پایلوت هستند/آمادگی اجرا در فریدونکنار

اسماعیل بوداغی مدیرکل پست مازندران در ششمین جلسه شورای اداری این شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری فریدونکنار اظهار کرد: پست در جهان با نام ایران و ایرانی شناخته می شود و باید در هیمن راستا به دنبال افزایش کیفیت در خدمات رسانی بود.

وی با بیان اینکه با افزایش گسترش وسایل ارتباطی برخی معتقدند پست رو به انزوا رفته است، افزود: رویکرد جهان در این رابطه این گونه نیست و سرانه ترافیک پستی در ایران 10 و در کشورهای جهان 50 است که در کشورهای صنعتی تا عدد 300 و برخی کشورها این رقم به هزار رسیده است.

مدیرکل پست مازندران با تاکید بر اینکه سرانه پستی در بسیاری از کشورها ملاک و معیار بررسی پیشرفت و توسعه است، تصریح کرد: شرکت پست به شرکت ملی پست تبدیل شده و با ساختاری جدید، شرایطی رقابتی نیز ایجاد شده که از اهداف و تدابیر دولت است تا از این بخش حمایت شود.

این مسؤول با اشاره به اینکه برای نقاط کمتر توسعه یافته فعالیت های پستی جدی تر دیده شده است، بیان کرد: دو زیرساخت اساسی در این دولت برای این مهم دیده شده که جزو پروژه های اقتصاد مقاومتی است.

بوداغی با بیان اینکه امسال سه شهرستان ساری، قائمشهر و محمودآباد پایلوت طرح های مهم کشوری شدند تا اعتبارات بسیار خوب ملی در این رابطه تزریق شود، خاطرنشان کرد: پروژه سیماک با عنوان سامانه یکپارچه املاک کشور در مازندران اجرا می شود که قرار است 28 دستگاه اجرایی با این طرح همراه شوند و در همین راستا دو کد ملی شخص و مکان استقرار شخص محقق می شود.

وی از افزایش سه برابری دریافت مالیات ها با اجرای این طرح در استان مازندران خبر داد و اظهار کرد: پست می تواند بازوی صنعت و اجتماع باشد و در فریدونکنار نیز عملکرد اداره پست موجب رضایتمندی مردم شده است.

بوداغی با اشاره به اینکه اقدامات زیرساختی بسیار مطلوبی در حوزه پست با همکاری شهرداری فریدونکنار در حال اجرا است، گفت: متغیرهای جذب همچون سرعت، دقت و امنیت در پست محقق می شود و به دنبال افزایش کمی و کیفی وضع مطلوب موجود نیز هستیم.

برو به بالا