اخبار کوتاه

سرپرست شهرداری فریدونکنار: : گسترش صنعت توریسم، ارتقاء وضعیت اقتصادی و ایجاد فرصت های مناسب شغلی را تضمین می کند

1396/06/19

گسترش صنعت توریسم، ارتقاء وضعیت اقتصادی و ایجاد فرصت های مناسب شغلی را تضمین می کند

مهندس محمدی سرپرست شهرداری فریدونکنار با بیان اینکه یکی از مهمترین عوامل جذب توریست جاذبه های طبیعی هر منطقه است و بی شک فراهم آوردن امکانات لازم در این نقاط به اندازه همان جاذبه ها اهمیت دارد، گفت: فضای دل انگیز فریدونکنار از جمله جاذبه های شمالی کشور است که به خاطر قرار گرفتن در کنار بزرگترین ساحل دریاچه جهان و مجتمع های توریستی و مسکونی بزرگ با شهره جهانی همه ساله در فصل های بهار و تابستان پذیرای مسافران زیادی است که به شور بهره گیری از طبیعت زیبا به این شهرستان سفر می کنند.

مهندس محمدی افزود: از مجموع سواحل قابل استفاده دریای خزر حدود 10 کیلومتر در محدوده جغرافیایی فریدونکنار قرار گرفته و این دیار برخوردار از چشم اندازهای بی نظیر را می تواند به یکی از قطب های گردشگری شمال ایران تبدیل کند.

سرپرست شهرداری فریدونکنار تصریح کرد: علاوه بر وجود واحدهای اقامتی و ظرفیت امکانات 3 طرح سالم سازی دریا حجم گردشگران در این شهرستان به گونه ای است که برخی از هموطنان شب را در خارج از هتل ها در جوار پیاده روها و پارک لاله و منطقه پل میلاد سپری می کنند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه سال هاست طرح های دریا اجرا می شوند، به طور طبیعی باید جایگاه خود را در صنعت گردشگری یافته باشند اما علیرغم تلاش مسئولان و صرف هزینه هایی، هنوز امکان پذیرش همه مسافران در طرح فراهم نیست.

مهندس محمدی با تاکید بر اینکه صنعت گردشگری محور توسعه گردشگری در استان های شمالی تعیین شده است، خاطرنشان کرد: روشن شدن متولی اداره طرح های سالم سازی دریا، تامین اعتبارات لازم برای انواع هزینه های طرح ها، تصویب هرساله اعتبار از منابع عمرانی، جاری و اشتغال، پرداخت تسهیلات مناسب با بهره کم به متقاضیان بخش خصوصی، ایجاد انگیزه سرمایه گذاری بخش خصوصی، سیاست گذاری، برنامه ریزی و نظارت از طریق کارگروه گردشگری استان های شمالی پیش از شروع فصل بهره برداری سواحل می تواند توسعه، احیاء و کارآمدی طرح های سالم سازی دریا در راستای گسترش صنعت توریسم، ارتقاء و وضعیت اقتصادی و ایجاد فرصت های مناسب شغلی را تضمین کند.

وی افزود: طرح های سالم سازی با هدف حفظ جایگاه اخلاقی، جانی و ارتقاء امنیت اجتماعی مردم پس از انقلاب در سواحل استانهای شمالی اجرا می شود.

مهندس محمدی اظهار داشت: امکانات مورد نیازی همچون آب آشامیدنی، توالت، مراکز اقامتی، سوئیت و غیره در کنار این طرح ها در فریدونکنار ایجاد شده و اطلاع رسانی از قبیل نصب بنر، تابلو و انتشار بروشور نیز در این زمینه انجام شده است.

سرپرست شهرداری فریدونکنار با تاکید بر اینکه مسافران حتما از طرح های سالم سازی استفاده کنند، بیان کرد: امسال ناجیان با سابقه و با تجربه ای هستند که پیش از آغاز فصل گرما آموزش های لازم را دیده و مهارت کسب کرده‌اند.

مهندس محمدی با تاکید بر لزوم اطلاع رسانی وسایل ارتباط جمعی و رسانه ها از آنان خواست تا با آگاهی بخشی، بیش از پیش مسافران را از خطرات شنا در دریا مطلع سازند.

سرپرست شهرداری فریدونکنار همچنین از هادی محمدی مدیر اجرایی طرح های دریا در شهرداری فریدونکنار نیز تقدیر کرد.

برو به بالا