اخبار کوتاه

رییس اداره اوقاف و امور خیریه بابلسر و فریدونکنار خبر داد : آشنا کردن جوانان ما با زندگی شهدا می تواند قدمی برای دگرگونی زندگی آن ها باشد

1396/06/19

آشنا کردن جوانان ما با زندگی شهدا می تواند قدمی برای دگرگونی زندگی آن ها باشد

حجت الاسلام مهدی یوسف تبار رییس اداره اوقاف و امور خیریه بابلسر و فریدونکنار گفت: نخستین یادواره 3800 شهید مدفون در بقاع متبرکه استان مازندران با حضور امام جمعه، فرمانده سپاه، شهردار، روحانیون و ائمه جماعات، خانواده معظم شهدا، مسوولین، مردم و خبرنگاران در امامزاده ابراهیم بابلسر برگزار شده است.

وی اظهار کرد: برگزاری یادواره سه هزار و 800 تن شهید مدفون در بقاع متبرکه استان مازندران در امامزاده ابراهیم از جمله برنامه هایی بوده که در اولویت برنامه های اداره اوقاف و امور خیریه بابلسر و فریدونکنار قرار داده شده است.

وی با اشاره به اینکه امامزاده ابراهیم میزبان شهدای بسیار زیادی بوده، افزود: یکی از طرح ها و برنامه های ابلاغ شده، برگزاری یادواره شهدا در کنار بقاع متبرکه شهدای مدفون در امامزاده ابراهیم است که این یادواره اولین برنامه ما برای شهدای ایثارگر این شهرستان است.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه بابلسر و فریدونکنار با تاکید بر اینکه مردم باید از زندگی شهدا درس گرفته و آن ها را سرلوحه راه زندگی خود قرار دهند، تصریح کرد: امامزاده ابراهیم از جمله مکان هایی بوده که میزبانی 205 شهید دفاع مقدس را برعهده گرفته و جزء مکان هایی است که بیشترین شهید استان را به خود اختصاص داده است.

حجت الاسلام یوسف تبار با اشاره به اینکه امیدواریم در سال آینده این یادواره را با شکوه و زیباتر برگزار کنیم، بیان کرد: جوانان و نوجوانان جامعه اسلامی باید درس شهادت و رشادت شهدای دفاع مقدس را آموخته و با سرلوحه قراردادن راه زندگی آن ها موجب پیشرفت جامعه شده و از ورود دشمن به کشور جلوگیری کنند.

وی با اشاره به اینکه جوانان و نوجوانان جامعه ما جنگ ها، ایثارگری ها، جانبازی ها، رشادت ها و زندگی شهدا را ندیدند، ادامه داد: برگزاری یادواره شهدا می تواند زمینه ای برای شناخت زندگی، شهادت و رشادت این شهیدان در جوانان و نوجوانان باشد.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه بابلسر و فریدونکنار با اشاره به شهادت شهید حججی، گفت: زندگی شهید حججی بسیار گرانقدر و خوب بوده که می تواند سرلوحه و سرمشق زندگی جوانان و نوجوانان ایرانی باشد و آشنا کردن جوانان ما با زندگی شهدا می تواند قدمی برای دگرگونی زندگی آن ها باشد.

برو به بالا