اخبار کوتاه

مدیر آموزش و پرورش فریدونکنار تاکید کرد : عدم وجود امکانات لازم برای هدایت دانش آموزان به مدارس فنی و حرفه و کارودانش در فریدونکنار/نظام آموزشی امروزه متن محور است

1396/06/14

عدم وجود امکانات لازم برای هدایت دانش آموزان به مدارس فنی و حرفه و کارودانش در فریدونکنار/نظام آموزشی امروزه متن محور است

مدیر آموزش و پرورش فریدونکنار گفت: شهرستان فریدونکنار از عدم وجود امکانات لازم برای هدایت دانش آموزان به مدارس فنی و حرفه و کارودانش رنج می برد.

سید عظیم اسماعیل زاده اظهار کرد: 50 درصد فضاهای آموزشی فریدونکنار قدمت بالای 40 سال داشته که یکی از نیازهای دانش آموزان این است که در یک فضای نوساز درس خوانده و انتظار ما از خبرنگاران این است که در این بخش کمک حال آموزش و پرورش بوده و در ورود خیرین برای ساخت مدارس نوساز و فضاهای آموزشی همت و کمک کنند.

مدیر آموزش و پرورش فریدونکنار با تاکید بر اینکه برخی از مدارس این شهرستان قدمت بالای 40 سال دارد، تصریح کرد: از چالش هایی که ما در این شهر با آن رو به رو هستیم، بودجه بسیار ناچیز آموزش و پرورش در بخش فرهنگی، مشاوره و پرورشی است که همه ما اعتقاد داریم کارهای مجازی آلوده از تهاجم فرهنگی دشمن بوده که در این بخش بودجه بسیار ناچیز به آموزش و پرورش داده شده است.

اسماعیل زاده با اشاره به اینکه اصحاب رسانه کسانی هستند که می توانند کمک کار ما باشند و در بخش های فرهنگی ورود پیدا کنند، بیان کرد: 60 درصد دانش آموزان فریدونکنار باید به سمت مدارس فنی و حرفه و کار و دانش هدایت شوند و این در حالی است که ماشین آلات و امکانات آموزش و پرورش شهرستان در بخش فنی حرفه ای بسیار ضعیف است.

وی با اشاره به عملکرد ضعیف آموزش و پرورش در بخش فنی و حرفه ای، ادامه داد: بیشترین توان مدیران شهرستان فریدونکنار صرف جمع آوری هزینه ها و مشارکت هایی برای هزینه های جاری است که درصد زیادی از بودجه آموزش و پرورش صرف حقوق فرهنگیان می شود.

مدیر آموزش و پرورش فریدونکنار خاطرنشان کرد: در این بخش مدیران باید به جای آن که مدیریت کنند در بخش آموزش و پرورش 50 درصد مدیریت خدماتی می کند و در بخش اقتصاد آموزش و پرورش فقط پنج درصد عوارض را شهرداری به آموزش و پرورش شهرستان پرداخت می کند.

این مسئول با اشاره به اینکه در گذشته مدرسه خاصی وجود نداشت، گفت: در شهرستان فریدونکنار دبیرستان های غیردولتی پسرانه و دخترانه وجود نداشت و امروز آموزش و پرورش فریدونکنار رتبه 10 استان را در قبولی کنکور سراسری داشته است.

وی با اشاره به اینکه آموزش یک تعامل سه گانه بین خانه، مدرسه و دانش آموز است، اظهار کرد: مسائل فرهنگی باید در این شهرستان بیش از پیش ترویج و تبیین شود و یکی از مشکلاتی که در بخش آموزشی داریم این است که نظام آموزشی امروزه در دست استان نبوده و از طرف وزارت آموزش و پرورش کشور دستور می گیرند و البته نظام آموزشی ما تکنیک محور است و مفهوم محور نیست و به عبارتی نظام آموزشی امروزه متن محور است.

مدیر آموزش و پرورش فریدونکنار با اشاره به اینکه امروزه روش تدریس روش سخنرانی است، افزود: نظام آموزشی بسیار حافظه محور بوده و این مشکلی است که شامل همه شهرهای کشور شده و راه حل این مشکل حمایت خانواده ها از دانش آموزان و معلمین است.

اسماعیل زاده با تاکید بر اینکه ما حدود 13 نفر رتبه زیر هزار داشته ایم، تصریح کرد: در بین شهرهای همجوار رتبه 10 را داریم و سعی داریم زمینه را برای تجمیع مدارس در یک منطقه آماده کنیم تا رقابت بین دانش آموزان بیش از پیش ایجاد شود.

وی امسال با اشاره به اینکه در رشته ریاضی هشت دانش آموز ثبت نام کردند، بیان کرد: امروزه دانش آموزان بیشتر در رشته های تجربی به خاطر درآمد خوب بعدی شرکت کرده که در کنکور سال گذشته 540 هزار نفر رشته تجربی ثبت نام کردند که 150 هزار نفر از آن ها در این رشته پذیرفته شدند و 290 هزار نفر پشت کنکوری شدند که پنج هزار نفر پزشکی جذب شده است.

مدیر آموزش و پرورش فریدونکنار گفت: باید در جامعه معلم محور باشیم و متن و کتاب محور نباشیم و امیدواریم با کمک رسانه و مسؤولین فضای مجازی آلوده را از جامعه و شهرستان دور کرده تا دانش آموزان تمایل بیشتری به درس خواندن داشته باشند.

برو به بالا